Har storleken betydelse?
Dec 2011
Ser jättefin ut! Vi var ute och högg våran i söndags, snart ska vi ta in den:)
Det beror ju lite på hur det ser ut där den ska stå. I vårat vardagsrum hade det inte passat med en hög pampig gran. Men det där såg ju jätte fin ut!
Äsch, det spelar väl ingen roll. Du är ju drottningen av inredning så du kommer sköta det så otroligt fint ändå! Hoppas det blir bilder på granen när den är färdig?
Störst är bäst ;)
gran luktar så gott!
nej stressa inte, njuut bara njuuut!
Mys, för oss blev det bara en mini-mini gran i år =)
älskar granar,fast vi har ingen i år, lite annorlunda :)
GUD så söt du är kvinna!
köp plast gran det är änklast och barrar inte, haha
nej men vi började med plast gran förra året för mamma fick damp på allt barr.
Det spelar absolut ingen roll! Kan ju bli jättefint oavsett storlek på granen. :D Jag tycker ändå att det är pyntet som gör "det hela".
Hej! Vore jättetacksam för svar. Vart har du köpt koftan från rodebjer? Mvh Maria :) Blir suuuperglad om du vill svara.
Vi kör plastgran. :-) Men den ni shoppat ser fin ut.
Haha, jag tycker alltid att alla såna granar man köper är så jättesmå, jag är van med mycket större! :P Vi har högt i tak i vardagsrummet där vi brukar ha granen, så vår gran är alltid minst tre meter hög, så "normala" julgranar ser ju ganska små och ynkliga ut sedan! Men vi har lite egen skog så vi hugger den själv, så då har man kanske lite större urval! :)
